Byty 3+kk v Praze

Zlatý standard a ideál většiny rodin v Praze – to byly odjakživa byty o velikosti 3+1, které svým rozdělením na dětský pokoj, ložnici a obývák určovaly jednotnou podobu českých domácností. I dnes platí moderní byty 3+kk v Praze za zlatou střední cestu pro většinu klientů. Podobné byty jsou dostatečně prostorné pro rodiny s dětmi a náročnější klienti je zase využití pro luxusní bydlení se samostatnou pracovnou.

Byty v Praze

Byty 3+kk – luxus nebo standard?

Díky poměrně vysokým cenám nových nemovitostí v Praze byly byty o velikosti 3+kk dlouho nedosažitelné a platily spíše za luxusní bydlení. I dnes najdeme mezi byty 3+kk v Praze mnoho takových, za které by se dal v jiných regionech země pořídit slušný domek. 

Pokud ale zapátráte dále od centra, tak najdete byty 3+kk v Praze i za výrazně příznivější ceny. Podobné byty si pak za cenu pár desítek minut dojíždění navíc mohou dovolit i rodiny s dětmi, které by se jinak v menších bytech zbytečně tísnily.

Hledáte luxusní bydlení v Praze?

Jakmile ale rodinu s dětmi nemáte, může pro vás být byt 3+kk ideálním luxusním bydlením. Je stále ještě cenově dosažitelný, ale zároveň dá jednomu nebo dvěma lidem dostatek soukromí a komfortu třeba na pracovnu nebo pokoj pro hosty. Pokud navíc pracujete často z domu, může pro vás být byt 3+kk v Praze nutností. Za zmínku také stojí fakt, že oproti větším bytům se byty 3+kk v Praze stále ještě dobře pronajímají.

Pro koho jsou byty 3+kk v Praze vhodné?

Jak už jsme psali výše, většinu zájemců o byty 3+kk v Praze tvoří rodiny s dětmi nebo mladé páry, které myslí na budoucnost, a pro které by byl menší byt s příchodem dětí nevhodný. Podobné páry často lehce sleví ze svých požadavků a pořídí si luxusní bydlení v Praze dále od centra, které jim ale budou sloužit mnoho desítek let bez nutnosti stěhování.