Byty 4+kk a větší v Praze

Čtyři nebo pět místností jsou pro většinu klientů nedostižným snem – je pravda, že byty podobných velikostí platí v Praze za luxusní. Jejich cena se pohybuje v mnohamilionových částkách (může překročit i 10 milionů korun) a to si opravdu každý dovolit nemůže. Pokud ale zapátráte, zjistíte, že luxusní byty v Praze můžete najít i ve čtvrtích dále od centra za výrazně příznivější cenu.

Prostorné byty v Praze

Byty 4+kk Praha – hledejte v novostavbách

Zatímco dříve byla oblíbená kategorie bytů s oddělenou kuchyní, nyní je mezi luxusními byty trend kuchyni spojovat s obývacím pokojem. V novostavbách tak prakticky bez výjimky najdeme byty o dispozicích 4+kk nebo 5+kk. Byty 4+1 v Praze dnes najdeme hlavně v původní zástavbě; větší byty jsou až na výjimky tvořeny spojením několika menších bytů do jednoho. Oproti původní zástavbě ale mají byty 4+kk v Praze řadu výhod – nemusíte je opravovat, mívají nižší náklady a bývají chytře budovány tak, aby v nich byl dostatek světla.

Luxusní bydlení v Praze – velikost, ale i náklady

Pokud máte zájem o byt 4+kk v Praze, nebo dokonce větší, mějte na paměti, že vyšší nebude jen jeho pořizovací cena. Vyšší náklady musíte počítat také na energie, daň z nemovitosti i údržbu. Pokud v bytě plánujete bývat často, je investice na další náklady opodstatnitelná, ale pro občasné přespávání může být byt 4+kk v Praze zbytečně velký.

Pro koho jsou byty 4+kk v Praze vhodné?

Luxusní byty v Praze o velikostech 4+kk, 5+kk nebo větší dnes nejčastěji vyhledávají dobře zajištěné rodiny s dětmi, pro které je prioritní pohodlné bydlení, a které tráví doma dost času – ať už nad úkoly nebo nad prací či zábavou. Stejně tak luxusní byty v Praze kupují manažeři, podnikatelé, nebo dobře placení zaměstnanci firem, kteří potřebují luxusní byt v Praze i jako vizitku a prostředek k reprezentaci.