Aktuality

Jak velký byt zvolit pro bydlení v Praze?

Pořizujete si nové bydlení v Praze a stále se nemůžete rozhodnout pro konkrétní dispozice? Bojíte se, že se budete v bytě těsnat, ale na druhou stranu nechcete platit za větší jednotku, než skutečně využijte? Přečtěte si následující tipy a udělejte si jasno!

Trendy v bydlení v Praze: zájem je hlavně o byty 2+kk a 3+kk

Osm týdnů. Průměrně tak rychle najdou nového majitele byty v cihlových domech v Praze. Nejvíc mezi novými byty bodují 2+kk a 3+kk. O něco menší zájem je o byty 1+kk. Teprve za nimi jsou 4+kk a větší.

Byty 4+kk v centru Prahy ocení i singles

Přestává platit, že by pro singles byly nejvýhodnější byty 1+kk. Byty 3+kk nebo 4+kk v Praze jsou skvělou investicí do budoucna a mladí a úspěšní to ví.

Bydlení pro rodiny s dětmi: vedou byty 3+kk

Rodiny s dětmi mají v Praze stále větší zájem o byty 3+kk. U párů vedou 2+kk a singles upřednostňují volné byty 1+kk v Praze.

Pražané se z domů za Prahou stěhují do velkých bytů v Praze

V devadesátých letech si úspěšní podnikatelé a manažeři začali ve velkém kupovat domky za Prahou. Dojíždění za prací jim však pravděpodobně v posledních letech začíná vadit. Realitní společnosti pozorují zřetelný trend, kdy lidé prodávají domy za Prahou a kupují si místo nich luxusní byty v Praze.

Jak se bydlí v 1+kk v Praze

Menší byt už neseženete. Jedna místnost s kuchyňským koutem – zdá se, že je to i pro jednoho málo. Ale developeři myslí i na ty, kteří si chtějí dopřát nový byt v Praze ve dvou a zatím nemají na kontě miliony.

Největší zájem je o byty 2+kk v Praze

Situace na českém realitním trhu se vinou krize proměnila. V roce 2008 měl průměrný nový byt 65 metrů čtverečních, v roce 2013 je to už jen 60 metrů. Největší poptávka je na trhu po malých bytech, což se výrazně projevuje i Praze, kde se nejvíce prodávají byty 2+kk a 2+1.

Nový byt v Praze? Jistotou zůstávají menší byty 1+kk a 2+kk

Prosincový rozhovor s developerem Luďkem Sekyrou ze společnosti Sekyra Group a naposledy zveřejněný HB index Hypoteční banky se shodují, že největší zájem je v Praze o menší byty typu 2+kk a 2+1. Mimo jiné je to také proto, že se podobné byty v Praze nejsnáze pronajímají.