Bydlení pro rodiny s dětmi: vedou byty 3+kk

Bydlení pro rodiny s dětmi: vedou byty 3+kk

Oblíbený cíl rodin s dětmi? Nové byty v Praze v dispozici 3+kk. Takový je trend posledních měsíců. Upozorňují na to architekti. Podle nich zájem o byty 3+kk znovu roste.

Nové byty 3+kk v Praze jsou v posledních měsících zajímavou alternativou k bytům 4+kk. Tedy alespoň pro rodiny s jedním či dvěma dětmi. Důvod je jednoduchý. Volné byty 3+kk jsou totiž v Praze přibližně o milion korun levnější než 4+kk. A pokud jsou dobře dispozičně řešené, odvedou rodině v podstatě stejnou službu.

Bydlení v Dolních Počernicích

Pokud totiž rodina se dvěma dětmi koupí 3+kk s dostatečně velkým dětským pokojem, stačí ho jednoduše přepažit a každé dítě získá vlastní pokoj. A přitom výrazně levněji, než kdyby rodina koupila byt 4+kk.

Roste zájem o menší byty

Velký zájem je v posledních měsících také o menší volné byty v Praze. Pro spoustu lidí jsou zajímavé zejména byty 1+kk a 2+kk v Praze.

Byty 2+kk přitom hledají zejména mladé páry, které zatím neplánují rodinu. Další skupinou, která se na byty 2+kk v Praze zaměřuje, jsou lidé, kteří je vnímají jako investici. Na nákup bytu si vezmou hypotéku, pak ho několik let pronajímají a poté se do něj buď nastěhují, nebo ho prodají. Byty využívají jako alternativu třeba k penzijnímu spoření.

Developeři se snaží reagovat

I díky tomu patří byty 2+kk a 3+kk mezi nejčastěji nabízené nové byty v Praze. Na třetím místě jsou byty 1+kk. Jejich cena je zhruba o milion nižší než u bytů 2+kk v Praze a zájem o ně mají zejména takzvaní singles, kterým malé byty vyhovují. Tyto tři typy bytů proto developeři zařazují do své nabídky nejčastěji.

Zdroj: E15 - Speciál – reality, 6. 6. 2014

<< Zobrazit všechny aktuality