Jaký materiál vybrat pro vchodové dveře

Poradíme jaký materiál pro vchodové dveře zvolit, podle vašich potřeb. Pokud vyberete špatně může se dostavit průvan, vlhkost nebo dokonce zloději. Na správném výběru vchodových dveří opravdu záleží. Jaké bychom tedy měli pořídit?

Vchodové dveře můžeme úplně jednoduše rozdělit podle typu materiálu, ze kterých jsou vyrobeny. U nás je nejčastěji využívaný plast, ale v sousedním Německu jsou velmi rozšířené hliníkové dveře. Dveře z klasického dřeva na úkor těchto dvou materiálů postupně ubývá. Každý z nich má ale svá pro a proti. Která si více představíme.

Hliníkové dveře dokáží odolat zlodějům

Nejodolnější variantou jsou bezesporu hliníkové dveře. Kov skvěle odolává mechanickému poškození, proto si lupič na hliníkových dveřích pravděpodobně poláme páčidlo. Hliník odolává i změnám teplot, vlhkosti a stárnutí. Dveře budou vypadat pořád dobře i za deset let, investice do nich se vám může vyplatit. Věc druhá je cena, díky všem pozitivním vlastnostem bude cena za pořízení poměrně vysoká.

Zdroj:https://unsplash.com/

Dřevěné dveře budou vyžadovat údržbu

K přednostem dřevěných dveří patří zejména jejich izolační vlastnosti. Naopak s dřevěnými dveřmi může vznikat vlhkost v místnosti. Dřevěné dveře jsou také náchylnější ke změnám teplot. Pokud se budete dřevěným dveřím dostatečně věnovat a pravidelně je udržovat, tak vám vydrží delší dobu. Dřevo totiž potřebuje neustálou péči. Pro dřevěné dveře jsou nejnáročnější zimní měsíce, kdy je venku pod nulou a uvnitř domu topíme. Příliš velký teplotní rozdíl může zapříčinit kroucení dřeva.

Tip: Potřebujete i interiérové dveře? Nechte si poradit s výběrem od odborníků.

Do plastových dveří se vyplatí investovat

Nekupujte ty úplně nejlevnější plastové dveře, nenechte se zlákat nízkou cenou za pár tisíc. Od takto levných dveří nemůžete očekávat odolnost ani životnost. Pokud chcete aby plastové dveře vydržely desítky let, nebojte se více zainvestovat. Nesnažte se za každou cenu ušetřit, protože z dlouhodobého hlediska se to nemusí vyplatit. Izolační vlastnosti i vzhled plastových vchodových dveří se liší právě kvalitou jejich provedení.


Zdroj: www.perito.cz


V současné době najdete spousty různých barevných provedení plastových dveří, některé mohou vypadat jako dřevěné a některé zase jako hliníkové. Výhodou plastových dveří je, že jsou téměř bezúdržbové.
Pokud zrovna vybíráte vchodové dveře zkuste se podívat na web perito.cz, kde si můžete vstupní dveře nakonfigurovat podle svých představ a požadavků.