Autíčka Hot Wheels pro malé i velké

Pokud patříte k dětem z období baby boomu, pravděpodobně si pamatujete, jak společnost Mattel v roce 1968 poprvé představila svou řadu autíček Hot Wheels. Pokud patříte k mileniálům, pravděpodobně si vzpomínáte, jak vaši rodiče schovávali svou dětskou sbírku v krabici ve sklepě. Ať už je váš věk jakýkoli, těžko lze popřít, že autíčka Hot Wheels patří mezi nejoblíbenější hračky všech dob - a to z dobrého důvodu! Pojďme se jim podívat pod kapotu.

Od minulosti po současnost aut Hot Wheels

Prvních 16 autíček Hot Wheels bylo veřejnosti představeno v květnu 1968 v New Yorku.
Úplně prvním modelem Hot Wheels byl Chevrolet Camaro, modrý sporťák, který jako kdyby předznamenal směr celé značky. Na rozdíl od konkurence, se Hot Wheels zaměřila na vytuněná auta a závoďáky. Po Camaru vydali Corvette následovaná Cadillac Eldorado a dál to byl Pontiac Firebird nebo Ford Mustang. Hot Wheels postupně zaplavovala trh dalšími modely vozidel. V současnosti každou vteřinu vyrobí dalších 17 kusů a ročně se nabídka Hot Wheels rozroste přibližně o 130 nových modelů. Dokonce od roku 1968 vyrobila společnost Mattel víc než 6 miliard zmenšených autíček, a to je víc, než dosud vyrobili všechny automobilky dohromady.

Sbírání autíček jako vášeň

Autíčka Hot Wheels jsou oblíbeným sběratelským artiklem, které jsou vášní pro všechny věkové kategorie. Autíčka Hot Wheels se vyrábějí v různých modelech a stylech - od muscle cars po futuristické koncepční vozy -  sběratelé je mohou najít jako součást hracích sad nebo na blistrech (plastových obalech používaných k ukládání hraček).

Jak je to s hodnotou sbíraných autíček? Se staršími Hot Wheels je to tak, že pokud se krabice nikdy neotevře, mají modely obvykle dvojnásobnou hodnotu, než ty už otevřené.

Autíčka Hot Wheels pro velké i malé kluky

Hot Wheels nejen jako sběratelský kousek

Až doteď jsme se bavili hlavně o sběratelských kusech z první éry fungování této celosvětové značky. Hot Wheels mají ve své nabídce i mnohem modernější vozidla tak, aby tématicky pokryla vše od filmů až po hráčský svět. Můžete mít třeba skvělej model ze SpiderMan Maximum Venom kolekce nebo dráhu, na které řídí své vlastní autíčko Super Mario. Různé tahače, Hot Wheels monster trucky, letadla, Hot Wheels s motivem Disney nebo NASCAR i celou řadu motorek, a proto stoupá  obliba i u těch nejmenších.

Na tom má samozřejmě podíl i velmi příznivá cena, za jakou se dají autíčka koupit. Často se pohybuje kolem sto až třista korun, takže jsou výrobky značky Hot Wheels cenově dostupné.

Autíčka Hot Wheels jsou víc než jen hračky. Jsou institucí s dlouhou a bohatou historií a vášnivou fanouškovskou základnou, která zahrnuje celé generace. Autíčka Hot Wheels budou i nadále populární po mnoho dalších let.