Jak na gelové nehty doma?

Upravené a čisté nehty jsou pro ženu vizitkou. Ne každá žena má však čas či prostředky docházet každé dva týdny na manikúru, a tak je odkázaná na svou vlastní šikovnost. Je pravda, že to chce trochu zručnosti, ale jakmile si gelové nehty párkrát uděláte, budete je mít jako od profesionálů. A nezapomeňte ー trénink dělá mistra. Pojďte si s námi přečíst, jak na gelové nehty doma snadno a rychle.

Jak na gelové nehty domaZdroj: www.freepik.com

Gelové nehty vs. klasický lak

Krásné manikúry dosáhnete i klasickým lakováním nehtů a ještě k tomu můžete každý den měnit podobu svých nehtů. Některým ženám však lak na nehty v perfektním stavu vydrží maximálně půl dne. A to už se pak bavíme o časové i finanční náročnosti, kterou je ne každá žena ochotna investovat. Nicméně existuje dokonalá alternativa k laku na nehty, která vám vydrží i několik týdnů v perfektním stavu a bez větších starostí. Jediný rozdíl mezi lakem na nehty a gelovým lakem je ten, že při zasychání gelových nehtů se neobejdete bez UV lampy na nehty.

Poznámka: Gelové nehty hned automaticky neznamenají umělé nehty. Gelový lak na nehty můžete klidně aplikovat na své vlastní nehty, které gelem krásně zpevníte. Samozřejmě pokud preferujete umělé nehty, gelový lak můžete aplikovat i na ně.

Před aplikací

Ještě než na nehty začnete aplikovat gel, je potřeba nehty řádně upravit. Pomocí pilníku upravíte nehty do požadvovaného tvaru a všechny nehty zarovnáte do zhruba stejné délky. Jakmile máte nehty hotové, je potřeba upravit také kůžičku. Pokud vám kůžička přečnívá a zakrývá nehet, gel byste na nehet nanášeli jen velmi těžko. Následně na nehet naneste podkladový lak, který vám nehty odmastí, vyživí a prodlouží odolnost gelu.

Aplikace gelového laku

Nanášení gelového laku se nijak neliší od lakování obyčejným lakem na nehty. Vždy je dobré udělat vrstvy minimálně dvě s tím, že tu první udělejte opravdu tenkou. Pokud byste první vrstvu udělali moc silnou, hrozí, že se vám pod gelem vytvoří bublinky a začne se vám odloupávat. V tuto chvíli přichází na řadu UV lampa na nehty, kterou zapojíte do zásuvky, zapnete a podle toho, jak velkou máte lampu vložíte jeden prst nebo více. Většinou bývá lak za 30 vteřin zaschlý a vy máte po starostech. Následně nanesete druhou vrstvu, která už může být trochu silnější a znovu necháte zapéct. Na závěr otřete výpotek, což je tekutina na povrchu nehtu a nádherné gelové nehty jsou na světě.

Odstranění gelového laku

Jak na gelové nehty doma
Zdroj: www.freepik.com

Pokud už vám nehet odrostl nebo byste chtěla změnit vzhled svých gelových nehtů, možná vás napadne, jak se gelový lak z nehtů odstraní. Není to nic těžkého, jen je potřeba si vzít odlakovač s acetonem, vatové tampony a alobal. Každý nehet obalte vatovým tamponem namočeným v odlakovači a nakonec ještě zafixujte alobalem. Většinou stačí pár minut počkat a jakmile odstraníte alobal s tamponem, gelový lak velmi snadno z nehtu sloupnete.