Bezpečná příprava na první sex

Magazín > Rodina a vztahy > Jak vybrat kočárek pro miminko

Datum: 9. 12. 2021
Autor: Olga S.

Ne vždy lze vše naplánovat a většinou se u prvního milování jedná o spontání záležitost.
Pokud však patříš mezi šťastlivce, kteří mají možnost se na tento zážitek připravit, existuje pár věcí, na které se vyplatí myslet.

1. Milostná předehra

Předehra je něco, na co by se při prvním sexu nemělo zapomínat. Často se páry snaží rovnou o penetraci a o to, aby co nejdříve zažili onen průnik. Předehra je ovšem velmi důležitá, jelikož vede tělo ke vzrušení, které poté při průniku velmi pomůže.

Výzkumy naznačují, že mimo jiné napomáhá s dosažením orgasmu.
Nepřeskoč tedy tuto důležitou část, užij si každý okamžik, který tě nažhaví.

3. Měj po ruce lubrikant

Jestli chceš mít skutečnou jistotu, že nebudeš pociťovat bolest například z nepříjemného tření, použij lubrikant, který při penetraci velmi napomůže a zajistí kluzký a příjemný průběh milostných hrátek.

3. Nezapomeňte na kondom

Nechráněný sex může mít za následek přenos infekce. Sáhni po kondomu a můžeš si být jistý, že nedojde k přenosu žádné pohlavní nemoci. Mimo jiné při správném použití kondomu nedojde k oplodnění a nechtěnému těhotenství.

Bolí první sex?

Určitě to není něco, čím byste se měli trápit. Zažiješ nové pocity a emoční vlny, které jste dosud nepoznali.
Může ti například narůst oblast intimních partií. Není třeba se obávat, to se jen tvé genitálie prokrvují. Díky tomu zcitliví a máš možnost zažít o to příjemnější uspokojení.


Většina žen se rodí s panenskou blánou, což je membrána, která se nachází uvnitř pochvy. Při prvním sexuálním styku se může natáhnout a prasknout, což může ale nemusí způsobit krvácení. Každá hodnotí tento zážitek jiným způsobem - někoho to bolí, někoho ne, je to extrémně individuální.

Když tě první zkušenost bude bavit a bude i příjmená, další pokračování na sebe dlouho nenechá čekat. Časem ti možná přijdou vhod i erotické pomůcky jako vibrátory nebo womanizéry.

 

zpět na všechny články Rodina a vztahy