Nový byt v Praze? Jistotou zůstávají menší byty 1+kk a 2+kk

Nový byt v Praze? Jistotou zůstávají menší byty 1+kk a 2+kk

Prosincový rozhovor s developerem Luďkem Sekyrou ze společnosti Sekyra Group a naposledy zveřejněný HB index Hypoteční banky se shodují, že největší zájem je v Praze o menší byty typu 2+kk a 2+1. Mimo jiné je to také proto, že se podobné byty v Praze nejsnáze pronajímají.

Byty v Praze 2+1 = nízká cena a úspory

Jak uvedl developer Sekyra v prosincovém rozhovoru pro CFO World, po krizi se v Praze nejvíce prodávají byty s menší podlahovou plochou a nízkými náklady na provoz. Zájemci o nové byty v Praze dnes hlídají každý výdaj navíc a snaží se šetřit i třeba na správě nemovitosti. Úsporám při pořízení nového bydlení v Praze napomáhají také aktuálně velmi nízké úrokové sazby hypoték, které dosahují v průměru 3,5 %.

Byt 2+kk lehce pronajmete

Příznivá situace na trhu s menšími byty nahrává také klientům, kteří nový byt v Praze vidí jako jistou investici s minimem rizika. Skladba zájemců o podobné investice se ale změnila – kupce ze západní Evropy dnes nahrazují klienti z Ruska, zemí bývalého Sovětského svazu a také místní investoři.

Podle HB indexu ale není jako investice vhodný každý byt v Praze – o výnosnosti rozhoduje dobrá lokalita a kvalita konkrétního developerského projektu. Odborníci se pak shodují, že pro pronájem jsou v Praze nejvhodnější byty 2+kk a 2+1.

<< Zobrazit všechny aktuality